Posjet Hrvatskoj narodnoj banci

Autor: Maja Basioli Vrandečić, 17. 4. 2016.

Kada su se u petak, 8. travnja, u kasnim večernjim satima, učenici naše škole napokon vratili s nastave, sigurno nisu pomislili kako je to bio još jedan dosadni radni dan. Kako i bi, kada su toga dana, umjesto sjedeći u školskim klupama, nova znanja stjecali na terenskoj nastavi.

Terenska nastava je bila namijenjena svim učenicima ekonomskog smjera, a voditelji su bili nastavnici ekonomske grupe predmeta: prof. Irena Tudor, prof.Marijo Mandić i prof. Damir Dragoslavić. Ovaj stručni izlet u Zagreb je organiziran kako bi naši učenici iz prve ruke upoznali djelovanje Hrvatske narodne banke i proširili svoja saznanja o novčanim kretanjima u našoj zemlji. Prigodni pokloni koje su ondje dobili sigurno će ih još dugo podsjećati na zanimljivosti iz života središnje banke Republike Hrvatske. Svaki učenik dobio je primjerak kovanog novca koji Hrvatska narodna banka izdaje kako bi obilježila povijesne, znanstvene i kulturne događaje važne za Republiku Hrvatsku.

Po završetku službenog djela ostalo je dovoljno vremena za posjet popularnim zagrebačkim muzejima, Muzeju prekinutih veza i Muzeju iluzija. Neki nisu propustili posjetiti Zagreb auto show pa su u pratnji prof. Dragoslavića uživali u razgledavanju noviteta iz automobilske industrije. Ljubitelji(ce) modnih krpica uživale se u šetnji po primamljivim trgovinama shopping centara.

Iako je toga dana nastava trajala puno duže nego inače, sve do 22 sata, učenici Srednje škole Gračac su stigli svojim kućama zadovoljni i puni dojmova i riječi hvale za ovakav način podučavanja.

« Ožujak 2024 »

Srednja škola Gračac / Školska 8, HR-23440 Gračac / www.ss-gracac.skole.hr / ss-gracac@ss-gracac.skole.hr