Slatka terenska nastava

Autor: Maja Basioli Vrandečić, 1. 4. 2014.

U cilju stjecanja praktičnih i teoretskih znanja vezanih uz proizvodnju i marketing te suvremeno poslovno komuniciranje,  u četvrtak 27. ožujka 2014., učenici ekonomskog smjera Srednje škole Gračac posjetili su tvornicu „Kraš“ u Zagrebu, koja se od 1911. godine bavi proizvodnjom slatkiša.

Planirani program nastave trajao je 180 minuta, a započeo je u 10 sati kada je „Kraš“ otvorio svoja vrata budućim gračačkim ekonomistima.  Nakon odslušane prezentacije na temu „Rebranding Dorine“ uslijedio je edukativno-zabavni program prilagođen uzrastu gostujućih učenika i nastavnom planu i programu. Djelatnici „Kraša“ potrudili su se da ovaj susret učenicima ostane u ugodnom sjećanju pa su ih počastili paketićima slatkih „Kraš“ proizvoda.

„Povezali smo stečena znanja s novim spoznajama vodeći pritom bilješke koje nam mogu poslužiti u daljnjem odgojno-obrazovnom radu. S inženjerom prehrambene tehnologije obišli smo cijeli pogon i upoznali se sa zanimljivim postupkom proizvodnje čokolade“, rekla nam je učenica Milanka Jelača iz 4.a razreda.

Poslijepodnevne sate mnogi su učenici iskoristili kako bi posjetili Zagrebački zoološki vrt „Maksimir“ ili obišli neke od trgovačkih centara i prošetali se hrvatskom metroplom.

„Zahvaljujući našim nastavnicima Ireni Tudor i Damiru Dragoslaviću, koji su organizirali ovaj jednodnevni izlet, proveli smo nezaboravan dan ispunjen novim znanjima i iskustvima“, zaključila je Milanka.

« Ožujak 2024 »

Srednja škola Gračac / Školska 8, HR-23440 Gračac / www.ss-gracac.skole.hr / ss-gracac@ss-gracac.skole.hr